Jak masturbovat: masturbace ženy

Masturbace pro zenyCo je masturbace ženy?

Masturbace znamená sexuální autostimulaci. Tu je možné provádět rukou nebo s pomocí erotických pomůcek – některé silně vzrušivé ženy to mohou dělat i třením stehen o sebe. A nepatrná menšina žen k tomu žádný genitální kontakt nepotřebuje vůbec, stačí jim pouze, aby si laskaly prsa.
Taková stimulace vede k orgasmu často, ale ne pokaždé, protože ženy se rády hladí a prožívají rozkoš, která nemusí nutně kulminovat vyvrcholením.
Většina mužů masturbuje a začíná s tím v poměrně mladém věku.
Ženy obvykle začínají s masturbací později a není to pro ně tak automatická činnost jako pro většinu chlapců a mužů.
A když se žena naučí masturbovat, nebude to pravděpodobně dělat tak často jako průměrný muž – zdá se, že mnohem méně žen než mužů masturbuje pravidelně.
Různí lidé se zamýšleli nad tím, proč tomu tak je. Většina se shodla, že příčinou je základní sexuální energie.
Skutečně se zdá, že při porovnání sexuální energie průměrné mladé ženy a průměrného mladého muže bude pravděpodobně muž víc sexuálně založený než žena. Částečně je to způsobeno proměnlivými hladinami hormonů u ženy, kvůli kterým pak její sexuální touha není tak stabilní, jako je tomu u muže.
Dalším důvodem, proč je masturbace méně důležitá pro ženy než pro muže, je, že u muže jsou pohlavní orgány umístěny vně těla a muž se na rozkoš, kterou mu jeho penis poskytuje, zaměřuje od velice útlého věku.
Ženské pohlavní orgány jsou méně nápadné. Například klitoris, který je hlavním orgánem rozkoše u většiny žen, je skrytý mezi stydkými pysky. A navíc – i když to už není tak časté jako dřív – tradiční výchova učila dívky větší skromnosti a utajování, pokud šlo o jejich těla.
I tak ale většina dnešních mladých žen dá přednost masturbaci před milostnou hrou nebo sexuálním stykem s partnerem. Hodně dívek však objeví masturbaci až v pozdní pubertě – a některé to nebudou dělat vůbec.

Jak masturbovat: Je dobré masturbovat?

Před lety se dívkám říkalo, že masturbovat je „nedospělé“ a že by si na to neměly příliš zvykat, protože jinak by se nemusely propracovat k „správnému“ sexu s mužem.
Většina odborníků nyní považuje takovou radu za nesmysl.
Převážná část odborníků z klinické praxe a poradců, kteří se zabývají sexualitou anebo vztahovou terapií, je opravdu přesvědčena, že se žena o svých sexuálních reakcích může masturbací hodně naučit a že pak může svoje poznatky uplatnit s jakýmkoliv svým budoucím partnerem – mužem nebo ženou.
Masturbace by se tedy neměla považovat za nedospělou nebo ostudnou činnost. Je to něco, co dělá většina normálně sexuálně založených žen. Mohou si ji vyhradit pro chvíle, kdy si potřebují udělat hezky, nebo mohou masturbovat velice pravidelně – dokonce i když žijí ve vztahu.
Některé ženy masturbují, když potřebují zmírnit křeče v podbřišku během menstruace. Jiné se k tomu uchylují pouze v případech, kdy se cítí silně frustrovány. A další to dělají samy ve svém soukromí i jako součást milostné hry s partnery. To vše je normální.

Jak masturbovat: Jak mohou ženy nejlépe dosáhnout orgasmu?

Když si nejste úplně jistá tím, co se vám líbí nebo co vás dovede k orgasmu, je dobré si to vyzkoušet sama na sobě.
Některé lidi myšlenka na autostimulaci děsí nebo jim není příjemná nebo si myslí, že by se za ni měli stydět. Bylo by dobré, kdyby se ženy mohly těchto pocitů zbavit.
Masturbace je skvělý způsob, jak zmírnit napětí v těle. Je to velmi bezpečná cesta k dosažení orgasmu. A možná ta nejlepší cesta, když chcete zjistit, jak si vaše tělo přeje být milováno. Ale masturbace, stejně jako většina dovedností, vyžaduje praxi. Pokud se tedy chcete něco naučit o svých sexuálních reakcích, je jediná cesta – vyzkoušet si to.
Pokud nemáte s masturbací žádnou zkušenost nebo chcete, aby vám přinášela víc rozkoše a uspokojení než v minulosti, budete si možná muset naplánovat, jak a kdy ji budete dělat a nenechávat nic náhodě. Pro začátek si pro sebe zajistěte dostatek času, kdy vás nebude nikdo rušit.

 • Začněte sprchou nebo dlouhou, luxusní a voňavou koupelí. Ponořte do vody celé tělo a dotýkejte se s radostí svých prsou a zejména genitálií.
 • Pečlivě se osušte a celé tělo si namažte svým oblíbeným krémem. Stále se těla dotýkejte na všech místech, a jestli můžete, stůjte při tom před zrcadlem. Je to vaše tělo, které vám může dávat spoustu rozkoše, s radostí si ho tedy prohlížejte, zvykejte si na ten pohled a na smyslové vjemy, které vám vaše tělo přináší.
 • V této chvíli, pokud si jste jistá, že vás nebude nikdo rušit, odejděte do ložnice. Postarejte se, aby v ložnici byla teplo a abyste měla dostatečné pohodlí. Jestli chcete, pusťte si nějakou uklidňující hudbu. A prostě si to užívejte.
 • Lehněte si na postel a s pomocí zrcátka si prohlížejte svoje intimní místa. Jemně od sebe oddělte stydké pysky. Můžete také použít trochu lubrikačního gelu. Na trhu jsou velmi jemné, moderní prostředky, zvyšující pocitové prožitky během masturbace. Když nemáte lubrikační gel po ruce, použijte vlastní sliny.
 • Zkuste napínat a uvolňovat svaly pánevního dna.
 • Pokud si nejste jistá, jestli to děláte dobře, zasuňte si prsty do vagíny. Tak ucítíte, jestli svaly napínáte a uvolňujete, nebo ne. Hodně žen dává přednost masturbaci, při které si stimulují klitoris a zároveň cítí uvnitř vagíny něco objemného. Proto je dobrý nápad se sama sebe uvnitř dotýkat.
 • Když nyní začnete svaly rychle za sebou napínat a uvolňovat, ucítíte stahy jako při orgasmu.
 • Možná také zaznamenáte pocit tepla v podbřišku. Zkuste si přejíždět prsty po celém těle, včetně prsou a genitálií, kde rychle objevíte ty nejcitlivější body. Experimentujte zejména v blízkosti vaginálního otvoru a klitorisu a stimulujte se tak, jak je to pro vás nejpříjemnější. Když nebudete spěchat a vydržíte v uvolnění, budou vaše prsty dělat ty správné pohyby automaticky a budou se pohybovat právě tak rychle a intenzivně, jak je třeba.
 • Snažte se poznat, jaké pocity ve vás jednotlivé dotyky vyvolávají. Ničeho kolem si nevšímejte. Myslete jen na to, co se děje ve vás samotných, nebo si představujte, že se milujete s někým, na kom vám záleží, nebo s nějakou celebritou nebo na nějakém fantastickém a romantickém místě.
 • Mohlo by se vám také líbit, když se budete během doteků dívat na něco, co vás vzrušuje – obrázky, film nebo třeba knihu o sexu. Je zajímavé, že se muži a ženy od sebe trochu liší v tom, co považují za vzrušující. Většině mužů se líbí realistická vyobrazení sexy žen nebo lidí, kteří se milují. Ženy mnohem častěji vzrušují slova, takže rozkoš ženy může často vystupňovat třeba erotický román.
 • Jestli se v této chvíli vaše sexuální napětí stupňuje, což je pravděpodobné, pokračujte. Pokud jste nikdy před tím masturbací orgasmu nedosáhla, možná se najednou cítíte unavená a chcete s tím přestat. Nebo jste možná z rostoucího vzrušení ve svém těle nervózní. Nic si z toho nedělejte. Prostě si dopřejte čas. A když se vám nebude chtít pokračovat, je to v naprostém pořádku. Můžete to zkusit jindy. Nakonec se budou příjemné pocity zesilovat a vy se budete cítit uvolněně, vzrušení se bude stupňovat a vy nebudete chtít přestat. Když se to stane, skoro jistě najednou zažijete obrovský příval extatických pocitů a přivedete se k orgasmu.
 • Některým ženám nestačí používat jenom prsty, líbí se jim využívat také erotické pomůcky. Užitečný může být vibrátor nebo se můžete ve sprše zkusit stimulovat ruční sprchou. Zároveň zapojte i svoje prsty.
 • Podle výše uvedených pokynů by měl být schopen masturbovat a dosáhnout orgasmu skoro každý. Ale pamatujte si, že to je jenom návod. Experimentujte a je dost možné, že najdete lepší způsob, jak se vzrušit.

Masturbace, stejně jako každá jiná sexuální aktivita, se může vylepšovat, když budete měnit její metody.
To platí zejména pro ženy, které zrovna nemají žádný vztah, a masturbace je pro ně v takovém životním období jediná sexuální aktivita.
Většina žen zjistí, že k tomu účelu slouží skvěle jejich vlastní prsty, protože instinktivně přizpůsobí rychlost nebo tlak svým požadavkům. Ženám, které mají potíže dosáhnout orgasmu, může pomoci vibrátor, který je také užitečný jako zpestření digitální masturbace.
Pokud jde o vibrátory, není třeba si myslet, že nejprodávanější model na trhu bude nejlepší i pro vás. Nemusel by být. V tom, co se každému z nás líbí nebo nelíbí, se lišíme.
A pamatujte si, že ne všechny vibrátory nyní připomínají obscénní penisy! V dnešní době jsou i takové, které vypadají úplně jinak. Vibrátory, které fungují na principu sání, mohou být docela účinné. Jiné, s poměrně nekonvenčními tvary, vznikly podle návrhů sexuoložek. Jednu řadu, nazvanou Emotional Bliss, navrhla Julia Cole, která patří k předním odbornicím v oblasti sexuologie a vztahů.
Nákup vibrátorů a jiných sexuálních pomůcek, včetně lubrikantů a erotické literatury, je nyní pro ženy mnohem snadnější než dříve, protože existuje řada online sexshopů, které provozují ženy pro ženy a je v nich radost „nakupovat“.

Share in top social networks!
Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář